MODA TUTKUSU

MODA TUTKUSUNU YAŞAM TARZI İLE BİRLEŞTİREN MİRELA CERİCA’DAN MODERN, ZARİF VE SIRA DIŞI BİR KOLEKSİYON

Mirela Cerica, yol hikayelerinin ilham verdiği; aşk, sanat ve seyahatle yoğrulan ilk koleksiyonunu sunuyor. Multinasyonel koleksiyonun tasarım ve seçkilerden oluşan iki farklı line’ında her bir parça, yeni ve keşfedilesi bir hikayeyi barındırıyor. Arnavutluk’ta başlayan hikayesine henüz on yaşındayken geldiği ve ‘ilk görüşte aşk’ olarak nitelendirdiği İstanbul’da devam eden Mirela Cerica’nın, modaya olan tutkusu da bu yaşlarda başlıyor. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümündeki eğitiminin ardından, Londra’da Central Saint Martins moda tasarımı ve yönetimi eğitimleri alan Mirela Cerica, Paris, Brüksel ve İstanbul’da yaşamaya başlıyor. Bu şehirlerde kurduğu profesyonel ekiplerle birçok firmaya koleksiyon oluşturma, marka konumlandırma, satın alma ve perakende stratejileri gibi alanlarda danışmanlık hizmetleri sunuyor. Uzun yıllar dünyanın dört bir köşesine yaptığı seyahatler nedeniyle kendini ‘yerel turist’ olarak adlandıran Cerica’nın, tasarım tarzı ve moda kimliği de bu şehirlerin etkisiyle şekilleniyor. Farklı ülkelere yaptığı seyahatlerde kendi gardırobu için seçtiği orijinal tasarımlar ve vintage parçaların yanında, yine kendisi için tasarlayıp diktirdiği kıyafetler birleşince Mirela Cerica markasının hikayesini başlatıyor. 

İLHAM KAYNAĞI: AŞK, SANAT ve SEYAHAT 


Vazgeçemediği ülkeler arasında yer alan Kore, Hong Kong, Singapur, Hindistan ve Fas’ın hayatındaki etkilerini ve bu ülkelerin büyüleyici esintilerini ilk koleksiyonuna taşıyan Mirela;  “Uzun yıllardır hayal edip hedeflerim arasında daima ilk sıraya yerleştirdiğim ve ismimle aynı adı taşıyan markamın ilk koleksiyonu Sonbahar/Kış 19-20 sezonunda hayat buldu. Bu koleksiyonu oluştururken bana ilham, güç ve malzeme veren üç kavram hayatımda çok etkiliydi: aşk, sanat ve seyahat… Uzun bir süredir hem iş hem de özel yaşamımdaki seyahat destinasyonlarım Kore, Hong Kong, Singapur, Hindistan ve Fas arasında yoğunlaştı. Bu koleksiyonu oluştururken bu ülkelerdeki lokal esintilerden hiçbir zaman kopmadım. Aynı zamanda çekimleri de bu koleksiyona ilham veren şehirlerde ve tamamen lokal ekiplerle gerçekleştirdim.” diyor.
 
MULTİNASYONEL BİR KOLEKSİYON

Mirela Cerica; #designedbymirelacerica ve #selectedbymirelacerica olmak üzere iki farklı koleksiyondan oluşuyor.
Cerica tarafından tasarlanan ready-to-wear parçalar ve kişiye özel kıyafetler #designedbymirelacerica etiketiyle yer alırken, tasarımcının Seul, Hong Kong, Ho Chi Minh, Hanoi, Antwerp, Gent, Brüksel, Paris, Berlin, Monako, St.Tropez gibi şehirlerden seçtiği, bir eşi daha olmayan kıyafet ve aksesuarlar da #selectedbymirelacerica serisinin parçalarını oluşturuyor.
Her parçada ilham verici bir şehrin ve ayrı bir hikayenin anlatıldığı koleksiyon Kasım ayı itibari ile mirelacerica.com adresinde satışa başladı. Showroom ise Aralık ayının sonunda Yeniköy’de kapılarını açacak.

Yaşamında ve stilinde evrensel sınırları tanımayan, güçlü ve kendisiyle mutlu kadınları hedefleyen Mirela Cerica, modern, zarifve sıra dışı etkisiyle çok kısa sürede radarımıza girecek.